Aktualności

Koncert na finał projektu


14 grudnia w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Radłowie odbył się koncert Kuby Michalskiego, wokalisty i kompozytora muzyki do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych.

Kuba Michalski ma w swoim dorobku pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, oraz cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany – m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.                                                                                                                       

W czasie koncertu w bibliotece zgromadzoną publiczność urzekły własne kompozycje Kuby Michalskiego do wierszy polskich poetów: Kochanowskiego, Gałczyńskiego, Norwida, Asnyka i Herberta, jak również interpretacje  piosenek Leonarda Cohena i Jacka Kaczmarskiego. Artysta wystąpił solo, akompaniując przy tym na gitarze klasycznej. Po koncercie widzowie mieli możliwość zakupu płyt artysty.

– Koncert Andrzeja Sikorowskiego i Jacka Królika                                                – Edukacyjny koncert muzyki dla młodzieży – Joanna Paweł Łukasikowie – „Melodie świata” – Spotkanie oraz warsztaty edukacyjne przy współpracy Universal Music Polska -ANTEK SMYKIEWICZ i PATRYK KUMÓR
– Autorskie spotkanie z Edytą i Robertem Zarębskimi                                                                  

Koncert Kuby Michalskiego odbył się w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach II Edycji Budżetu Obywatelskiego. Było to ostatnie wydarzenie zrealizowane w ramach projektu „Z gwiazdami… nie tylko zaczytani” na terenie 3 gmin subregionu tarnowskiego: w Żabnie, Dąbrowie Tarnowskiej i Radłowie. W roku 2018 w ramach projektu zrealizowano następujące wydarzenia:                                                                                                                        – Show dla dzieci. Studio „Fama”   

– Koncert Tomka Kamińskiego
– Koncert „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka”
– Spotkanie z Justyną Bednarek
– Spektakl „Grupa Rafała Kmity” – „Aj waj, czyli Teatr z cynamonem”
– Spotkanie z Grażyną Zielińską i Dariuszem Rekoszem
– Koncert CISZA JAK TA
– Kabaret – Marcin Daniec
– Koncert Jakuba Michalskiego
– KONCERTY DUŻE – IMPREZY MASOWE PLENEROWE: Michał Szpak, Zakopower, Golec uOrkiestra.