Dźwięki w zasięgu ręki – warsztaty z naukowcami z Laboratorium Pana Korka

Po raz pierwszy w radłowskiej bibliotece, niczym w laboratorium, dzieci wzięły udział w niesamowitych warsztatach z naukowcami z Laboratorium Pana Korka.

O tym, że sól jest słona wiedzieliśmy, ale że rozsypana na stoliku tworzy piękne kształty, zobaczyliśmy na własne oczy. O tym, że jednorazowe rękawiczki służą do sprzątania też wiedzieliśmy, ale że można z nich zrobić instrument, przekonaliśmy się na warsztatach. A o tym, że nauka przez zabawę z naukowcami z Laboratorium Pana Korka to wspaniała przygoda wiemy na pewno.

Warsztaty uzmysłowiły uczestnikom, że wykorzystując rzeczy codziennego użytku można stworzyć wspaniały instrument, a dźwięki można zobaczyć i dotknąć. Warsztaty łączące naukę i zabawę dały dzieciom dużo radości, a przede wszystkim pozwoliły pogłębić wiedzę. Dzieci twórczo i z pasją wykorzystały czas i świetnie się bawiły.

Dziękujemy wszystkim przybyłym Dzieciom, Rodzicom oraz Opiekunom ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego za tak aktywnie wykorzystany pierwszy dzień ferii.