Aktualności

Czytanie łączy…

Biblioteka Publiczna w Biskupicach Radłowskich włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

Książnica propaguje ideę czytania przez cały rok, aby przekonywać, że książka to źródło przyjemności i nauki dla tych, którzy czytać jeszcze nie umieją. Bawimy się literaturą, przez co rozwijamy wiedzę, zainteresowania i umiejętności najmłodszych.

W związku z akcją zostały zaproszone przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola w Biskupicach Radłowskich wraz z wychowawcami: Katarzyną Owsianką, Katarzyną Kaczyk i Natalią Tulicką.

Najmłodszym czytały wzorowe czytelniczki naszej biblioteki: Katarzyna Pikul, Karolina Kawa oraz wychowawczyni Katarzyna Kaczyk. Płynnym, pięknym czytaniem popisała się młoda czytelniczka Kinga Kuklewicz.

Spotkania z przedszkolakami odbywały się przez cały rok szkolny. Głównym ich celem jest promocja i popularyzowanie kontaktu z książką i czytelnictwa. Bardzo dziękujemy przedszkolakom i wychowawcom za edukacyjne i przede wszystkim miłe, twórcze spotkania.