Biblioteka Wał-Ruda. Wystawa fotografii ikon

W świat tworzenia ikon wprowadziła uczestników wernisażu, który wpisał się w diecezjalne obchody 35- lecia beatyfikacji Karoliny Kózkówny, siostra Alberta Godlewska ZSJM – absolwentka ASP w Poznaniu oraz Szkoły Ikonopisania w Supraślu koło Białegostoku.

Wspaniałym przeżyciem, co podkreślali wszyscy uczestnicy spotkania (4.12.2022r.), okazał się występ scholi Kościoła pod wezwaniem Niepokalanego Serca Maryi w Przybysławicach, która przygotowała trzy utwory muzyczne i kilka wierszy o życiu patronki naszej Ziemi. Profesjonalne fotografie oraz film z wystawy posiadamy dzięki p. Janowi Owca z USA. Wystawa fotografii ikon dostępna jest w bibliotece w godzinach otwarcia placówki – serdecznie zapraszamy!