Biblioteka Marcinkowice. Kolejna edycja akcji czytelniczej

Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w akcji czytelniczej, która ponownie rusza w naszej bibliotece.

„Mała książka – wielki człowiek” to projekt Instytutu Książki. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. W akcji mogą wziąć udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Jak przystąpić do projektu „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece?

Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie Wyprawkę Czytelniczą: książkę oraz Kartę Małego Czytelnika, na którą Twoje dziecko będzie naklejało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.

Kampania „Mała książka-wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zbigniew Marcinkowski