Biblioteka Marcinkowice. Biblioteczny Teatr w Sieci

W siedzibie biblioteki odbyło się kolejne nagranie w cyklu: „Biblioteczny Teatr w Sieci Przedstawia”. W tegorocznym programie nagrania znalazły się: „Świąteczno-kulinarne życzenia” i „Szopka polska ‘2022, czyli gdy się Chrystus rodzi”. Teksty wykorzystane do nagrania są autorstwa pisarza Adama Tomczyka – uroczo z świątecznym polotem napisane. Tłem do recytatorskich prezentacji posłużyły szopki w drewnie, również wykonane przez wszechstronnie utalentowanego A. Tomczyka. Twórcy bardzo dziękujemy!

Obsada tegorocznego nagrania:

Adam Tomczyk  –  autor tekstów, wykonawca szopek, recytacje,

Stanisław Bratko  – recytacje,

Grzegorz Szara – oprawa muzyczna, recytacje,

Barbara Kruk – recytacje,

Maria Pajdo – recytacje,

Aleksander Stryczek – recytacje,

Jacenty Czosnyka – recytacje,

Marta Marcinkowska – recytacje,

Zbigniew Marcinkowski – recytacje.

Wszystkim uczestnikom nagrania bardzo dziękujemy! „Świąteczno-kulinarne życzenia” zostaną opublikowane na stronie bibliotecznej w wigilię Bożego Narodzenia, a  „Szopka polska  ‘2022, czyli gdy się Chrystus rodzi” w Sylwestra. Zapraszamy do słuchania i podziwiania szopek!

Fot i tekst: Zbigniew Marcinkowski