Biblioteka Biskupice Radłowskie. Jesienne spotkanie z książką

W słoneczny, jesienny czwartek bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy trzeciej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach Radłowskich. Tematem spotkania była jesień i jej dary.

Uczniowie czytali na głos opowiadanie  Zofii Staneckiej „Oznaki jesieni”, a Lenka i Hubert zaprezentowali wiersz Jana Brzechwy „Na straganie”. Ponadto przygotowano dla dzieci zagadki jesienne i krzyżówki, na które dzieci bardzo chętnie odpowiadały.

Później smakowaliśmy dary jesieni: dojrzałe jabłka, śliwki, gruszki i maliny. A na deser biblioteczna szarlotka i smakowita herbatka z sokiem malinowym.

Jesienne spotkanie z książką miało na celu przypomnienie dzieciom, że czytanie  to nie tylko rozwijanie wyobraźni, ale też doskonała rozrywka!

Marta Marcinkowska