Biblioteka Biskupice Radłowskie – Akcja „Żonkile”

Biblioteka Publiczna w Biskupicach Radłowskich włączyła się już po raz kolejny w akcję społeczno – edukacyjną „Żonkile”, upamiętniającą 80. rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

Udział w okolicznościowym spotkaniu wzięli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach Radłowskich wraz z  wychowawczyniami: Elżbietą Miś i Barbarą Mączko.

Uczniowie wysłuchali opowiadania „Było – niema – jest” Katarzyny Jackowskiej – Enemuo. Tekst opowiadał o trudnym i ważnym temacie przeżywania i radzenia sobie ze stratą.

Wraz z bohaterką odbyliśmy podróż po miejscach, czasach i osobach, które były, których nie ma, a chcemy o nich pamiętać. Dzieci opowiadały również o swoich przeżyciach. Nawet uczennica  wyrecytowała nam wiersz o swoim ulubionym piesku, którego już nie ma.

Na zakończenie spotkania każdy został obdarowany żółtym żonkilem.

Marta Marcinkowska