Aktualności

Niezwykli Czytelnicy niezwykłego czasu

Jeden z najznamienitszych umysłów starożytności; wielki mówca, filozof, polityk, pisarz; dzieł którego wielu studentów uczy się do dziś na pamięć – Cyceron – powiedział znaczące słowa:

„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki”. 

Współczesny świat bardzo poszerzył wachlarz dóbr, które uszczęśliwiają ludzi XXI wieku, lecz wymienione przez rzymskiego myśliciela dwie rzeczy nadal dla wielu obywateli cywilizowanego świata stanowią fundament i ostoję szczęścia, harmonii, spokoju i ładu. Otaczająca nas kipiąca życiem wiosenna natura na pewno sprzyja naszemu dobremu samopoczuciu, a dodana do tego dobra literatura uzupełnia pełnię radości.

W tym majowym witalnym okresie biblioteki celebrują swoje doroczne kilkudniowe święto, czyli Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, podczas którego szczególnie serdecznie zapraszają w swoje podwoje. W ostatnich dwóch latach z wiadomych przyczyn kontakt z książką jest nieco utrudniony, ale dla chcącego, nic trudnego. Wielu naszych Czytelników nie ograniczyło odwiedzin w naszej książnicy, a nawet je zintensyfikowało. I to jest dla nas, bibliotekarzy, powód do zadowolenia, bowiem nasza praca ma tylko wtedy sens, kiedy jesteśmy potrzebni.

Tydzień Bibliotek to czas wyróżnień Niezwykłych Czytelników. W tym roku mianem tym  chcemy zaszczycić następujące osoby:

W kategorii DZIECI:

Jan Wąż

Kinga Kuklewicz

Julia Szczupał

 

W kategorii MŁODZIEŻ:

Mikołaj Sygnarowicz

Karolina Baran

Zuzanna Cegielska

Kinga Jabłoniec

 

 

 

 

W kategorii DOROŚLI:

Barbara Kluza

Barbara Gubernat

Stanisław Wawrzonek

Apolonia Zachara

 

Niezwykłość ich kontaktu z książką nie polega tylko na ilości czytanych dzieł, ale przede wszystkim na radości czerpanej z czytania. Błysk w oku na widok nowości na półkach, regularne wizyty w książnicy, obawa o funkcjonowanie wypożyczalni w najtrudniejszym czasie pandemii, dźwigane z radością pełne torby książek, wrażenia i emocje czytelnicze opowiadane bibliotekarkom to tylko część bibliotecznej rzeczywistości, która dodaje skrzydeł i nie dopuszcza zwątpienia.

Drodzy Czytelnicy, nie tylko wyróżnieni, ale wszyscy, których lista jest bardzo długa, jesteśmy z Was dumni i wiemy, że dzięki Wam, wrażliwym i ciekawym życia mądrym ludziom, świat staje się lepszy. Do zobaczenia w bibliotece!

Niezwykli Czytelnicy odebrali zasłużone wyróżnienia w postaci dyplomów i nagród książkowych.