100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II – Słuchowisko i Konkurs dla Dzieci

100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Słuchowisko i Konkurs dla Dzieci

Drogie Dzieci, 18 maja 1920 roku w nieodległym miasteczku w Małopolsce urodził się Karol Wojtyła, późniejszy papież. Dla nas Polaków to największa duma, zwłaszcza, że prawie każdy człowiek na świecie wie, że Jan Paweł II pochodził z Polski. W tym roku przypada setna rocznica jego urodzin, to wielkie wydarzenie dla całej polskiej społeczności. Warunki pandemii nie pozwalają w pełni na narodowe świętowanie, ale my chociaż symbolicznie chcemy to doniosłe wydarzenie uczcić w naszej Bibliotece. Dlatego przygotowaliśmy dla Was słuchowisko opowiadające historię Karola, który został papieżem. Aby zdopingować Was do uważnego słuchania, przygotowaliśmy też konkursowe pytania do słuchowiska. Pierwsze trzy osoby, które po wysłuchaniu nagrania będą znały wszystkie odpowiedzi i za zgodą rodziców skontaktują się z nami telefonicznie  (tel. 14 678 20 62), otrzymają nagrody – niespodzianki. Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Zapraszamy Dzieci do wysłuchania nagrania i życzymy powodzenia.

Święty Jan Paweł II. Historia dla najmłodszych. Joanna i Jarosław Szarkowie.

Czytają: Barbara Kruk, Katarzyna Baran – bibliotekarki Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie.

Pytania konkursowe:

1. W jakim miasteczku urodził się Karol Wojtyła?

2. Jak na niego wołali koledzy (pseudonim)?

3. Gdzie zabrał Karola ojciec po śmierci matki?

4. Przy jakiej ulicy mieszkali razem z ojcem w Krakowie?

5. Jak studenci nazywali młodego księdza Wojtyłę?

6. Co oznaczają słowa „Totus Tuus” umieszczone w biskupim herbie Karola Wojtyły?

7. W którym roku Polak został wybrany papieżem?

8. Co w darze za ocalenie życia podarował Ojciec Święty Matce Bożej Fatimskiej?

9.  Jaką rzecz, będącą dowodem zamachu na swoje życie, złożył Jan Paweł II na Jasnej Górze?                                                                                                                                                                                  10.

10. Jak nazywa się ulubiona pieśń oazowa, którą „miał w uszach”, gdy wybrano go papieżem?