Spotkanie ze światowej sławy podróżnikiem – Jackiem Pałkiewiczem

Jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Szkoli komandosów i jednostki specjalne, podróżuje po dżunglach i pustyniach całego globu. Autor kilkudziesięciu książek oraz licznych reportaży publikowanych w europejskich magazynach. W sferach polityki, biznesu i kultury doceniany jako spontaniczny „ambasador” Polski.

W czwartkowe południe (15 września 2016 r.) w siedzibie radłowskiej biblioteki publicznej spotkał się z młodzieżą gimnazjalną z Radłowa, Przybysławic, Zabawy, Woli Radłowskiej                                            i mieszkańcami miasta, jeden z najbardziej zasłużonych odkrywców i podróżników świata Jacek Pałkiewicz. Niecodzienny gość prezentował liczne fotografie z wypraw i podróży oraz zajmująco opowiadał o peryferiach świata, które przemierzał przez ostatnie cztery dekady. Ekstremalne wyprawy na Syberię, odkrycie źródeł Amazonki, fascynująca podróż przez Atlantyk w szalupie ratunkowej, wyprawy po Azji, Afryce, dżunglach tropikalnych i pustyniach, to tylko  namiastka tego, co usłyszeli i zobaczyli uczestnicy radłowskiego spotkania. Młodzieży zwrócił uwagę na potrzebę kontaktu z literaturą oraz dał też wyraźną wskazówkę. – U mnie nie ma marzeń. Są starannie przygotowane projekty, a później sumiennie realizowane. Nie ma tak, że coś za darmo spadnie nam  z nieba. Wszelkie osiągnięcia muszą być poparte ciężką i wytrwałą pracą – podkreślił podróżnik.

Niecodzienny gość był zauroczony muzyczną oprawą spotkania, którą zapewnił duet: Rafał Traczyk i Łukasz Burgieł. Współorganizatorem spotkania był Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Radłów kierowany przez Konrada Rudzińskiego.