O książkach, bibliotece i dobrym zachowaniu

Już po raz kolejny radłowska biblioteka miała przyjemność gościć uczniów klas 1-3 wraz z nauczycielkami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Bogumiłowicach. Inicjatorką spotkania była nauczycielka tejże szkoły pani Agata Turek.

Zwiedzanie biblioteki, wspólne zabawy z książką przysporzyły dzieciom wiele radości, jak również wzbogaciły w nowe wiadomości i przeżycia. Chwilą na który dzieci najbardziej czekały był czas poświęcony na czytanie książki. Na to spotkanie została wybrana książka „Nie wszystko mogę mieć”, która należy do serii książeczek o dobrym zachowaniu. Dzieci z uwagą słuchały o przygodach Fenka, zapewniając, że  ta niezwykle pouczająca książka na długo pozostanie im w pamięci. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

Dzięki współpracy z nauczycielami, radłowska biblioteka poprzez różnorodne działania rozwija zainteresowania czytelnicze dzieci, jak również rozbudza wśród nich zamiłowanie do książki, chęć czytania oraz korzystania z biblioteki.