Autorskie spotkanie z Agnieszką Opolską

O książkach, literaturze, czytelnictwie i…sztuce

W siedzibie radłowskiej biblioteki odbyło się spotkanie literackie z Agnieszką Opolską połączone z promocją książki „Anna May” – dziełem uznanym za najlepszy debiut literacki roku 2015. W spotkaniu wzięła udział młodzież gimnazjalna Publicznego Gimnazjum w Radłowie, Zabawie i Woli Radłowskiej, a dobremu klimatowi sprzyjała muzyka w wykonaniu Grzegorza Gawełka i Anny Nowak.

Pewnego dnia uznałam, że każdy moment w życiu jest właściwy na podjęcie wyzwania. Dlatego wstaję rano przed pracą i wykorzystuję swój czas. Po pracy umieram ze zmęczenia, ale piszę. Najtrudniej jest zacząć, przełamać swoje lenistwo i zmęczenie. Piszę pierwsze zdanie, później je zmieniam, potem kolejne i idzie. Kiedy muszę skończyć, jestem rozczarowana, że ta godzina tak szybko upłynęła –opowiadała o swojej pracy pisarskiej Agnieszka Opolska.

Pisarka nawiązała świetny kontakt z młodzieżą, ukazując swój warsztat pisarski i niełatwą sztukę napisania książki, która wybrana została najlepszym debiutem literackim minionego roku.A. Opolska czytała fragmenty promowanej książki, której akcja rozgrywa się również w Tarnowie.Wspominała o swojej pasji literackiej i plastycznej, a także wielokrotnie podczas spotkania uczulała młodzież na potrzebę systematycznego kontaktu z książką, dziełem literackim.

Odważ się, napisz i pokaż to innym. Jak zostać literackim odkryciem roku! Jak doskonalić warsztat pisarski? Co zrobić aby własne przeżycia, miejsce w którym mieszkasz, ludzie których poznajesz stały się punktem wyjścia do napisania dobrego tekstu, czy nawet książki? – twórczo autorka zachęcała młodą publiczność do działania.

Organizatorami udanego i potrzebnego spotkania było Gminne Centrum kultury i Czytelnictwa w Radłowie oraz Zespół Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Radłów.

Fot. Zbigniew Marcinkowski